- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Led Customize Hanging Light
Led Customize Hanging Light
Offering you a complete choice of products which include led pendant light and led hanging light.
LED PENDANT LIGHT
Product Price: Rs 2,600 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Shape/Design | Round |
| Shade Direction | Down |
Additional Information:
- Production Capacity: 100
- Delivery Time: 7 DAYS
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED HANGING LIGHT
Product Price: Rs 3,100 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Light Type | LED Pendant |
| Power | 10W , 15W |
| Body Material | Aluminium |
| Wattage | 36 W |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
- Delivery Time: 1 WEEK
Yes! I am InterestedRequest A Callback