- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Garden Pole Light
Garden Pole Light
We are a leading Manufacturer of led decorative pole light, led decorative pole and led street light from Ahmedabad, India.
LED DECORATIVE POLE LIGHT
Product Price: Rs 8,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Light Type | LED |
| Material | Aluminium |
| Pole Height | 3 m |
| Power Rating | 24 W |
| Shape | Square |
| IP Rating | IP 65 |
| Base Type | LED CHIP |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
- Delivery Time: 1 WEEK
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED DECORATIVE POLE
Product Price: Rs 6,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Design Style | Antique |
| Power | 10W , 15W |
| Material | Aluminum |
| Pole Height | 3 m |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Base Type | LED CHIP |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
- Delivery Time: 1 WEEK
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED DECORATIVE POLE
Product Price: Rs 6,000 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Design Style | Antique |
| Material | Aluminum |
| Pole Height | 3 m |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | OUTDOOOR |
| Power | 15W |
| Wattage | 15W |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED DECORATIVE POLE
Product Price: Rs 8,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Design Style | Antique |
| Power | 10W , 15W |
| Material | Aluminum |
| Pole Height | 3 m |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Base Type | LED CHIP |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 1 WEEK
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED DECORATIVE POLE
Product Price: Rs 8,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Design Style | Antique |
| Power | 10W , 15W |
| Material | Aluminum |
| Pole Height | 3 m |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Base Type | LED CHIP |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Lighting Type | LED |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Certification | ISI |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
- Delivery Time: 1 WEEK
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED DECORATIVE POLE
Product Price: Rs 8,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Design Style | Heritage |
| Power | 10W , 15W |
| Material | Cast Iron |
| Pole Height | 3 m |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Base Type | LED CHIP |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
- Delivery Time: 1 WEEK
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED STREET LIGHT
Product Price: Rs 960 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220 V |
| Color Temperature | 3000K |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback