- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Led Bollard Light
Led Bollard Light
Leading Manufacturer of led bollard light from Ahmedabad.
LED BOLLARD LIGHT
Product Price: Rs 1,800 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Power Rating | 10 W |
| Power | 10W , 15W |
| Body Material | MS Body |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Base Type | LED CHIP |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Lighting Type | LED |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED BOLLARD LIGHT
Product Price: Rs 3,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Power Rating | 15 W |
| Power | 10W , 15W |
| Body Material | Aluminium |
| Height | 2 feet |
| Material | Aluminum |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Light Color | Warm White |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Base Type | LED CHIP |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
- Delivery Time: 1 WEEK
Yes! I am InterestedRequest A Callback