- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Landscape Lighting
Landscape Lighting
Our product range includes a wide range of led decorative pole and led post top light.
LED DECORATIVE POLE
Product Price: Rs 12,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Material | Aluminum |
| Pole Height | 3 m |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | OUTDOOR |
| Power | 50-100W |
| Wattage | 30-50W |
| Brand | NOTION |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 10 PIECE
- Delivery Time: 10 DAY
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED POST TOP LIGHT
Product Price: Rs 3,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Lamp Type | LED |
| Wattage | 36 W |
| Mounting Type | Post Top |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP66 |
| Pole Diameter | 76 mm |
| Housing Material | Aluminium |
| Diffuser Material | Glass |
| Input Voltage | 85VAC TO 265VAC |
| Style | Heritage |
| CCT | 6500 K |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback