- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Led Gate Light
Led Gate Light
Manufacturer of a wide range of products which include led gate light.
LED GATE LIGHT
Product Price: Rs 700 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Body Material | Mild Steel (MS) |
| Material | Metal |
| Light Source | Bulb Holder |
| Power | 10 W |
| Shape | Square |
| Lighting Type | LED |
| Base Color | WARM WHITE |
| Color | WARM WHITE |
| Base Material | Black Metal & Glass |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED GATE LIGHT
Product Price: Rs 800 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Light Source | Bulb Holder |
| Body Material | METAL |
| Certification | ISI |
| Shape | Square |
| Lighting Color | Pure White |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP55 |
| Power | 15-20watt |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED GATE LIGHT
Product Price: Rs 1,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Body Material | Aluminum |
| Power | 30-50watt |
| Light Source | Bulb Holder |
| Shape | Square |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED GATE LIGHT
Product Price: Rs 1,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Body Material | Aluminum |
| Power | 10W , 15W |
| Light Source | LED (Integrated) |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED GATE LIGHT
Product Price: Rs 1,800 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Body Material | Aluminum |
| Power | 10W , 15W |
| Light Source | Bulb Holder |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Base Type | LED CHIP |
| Lighting Type | LED |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Certification | ISI |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 1 WEEK
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED GATE LIGHT
Product Price: Rs 1,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Body Material | Aluminum |
| Power | 10W , 15W |
| Light Source | Bulb Holder |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback