- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Post Top Luminaires
Post Top Luminaires
Manufacturer of a wide range of products which include led decorative pole and led post top light.
LED DECORATIVE POLE
Product Price: Rs 5,500 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Power | 10W , 15W |
| Material | Aluminum |
| Pole Height | 3 m |
| Lighting Color | NO |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| IP Rating | IP65 |
| Base Type | LED |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 1 WEEK
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED POST TOP LIGHT
Product Price: Rs 2,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Lamp Type | LED |
| Wattage | 36 W |
| Mounting Type | Post Top |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP66 |
| Input Voltage | 85VAC TO 265VAC |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED POST TOP LIGHT
Product Price: Rs 3,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Lamp Type | LED |
| Material | Aluminium |
| Wattage | 36 W |
| Mounting Type | Post Top |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 7 days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED POST TOP LIGHT
Product Price: Rs 3,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Lamp Type | LED |
| Mounting Type | Post Top |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Input Voltage | 85 VAC - 265 VAC |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Garden |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 30W |
| Color Temperature | 3600 K |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback