- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Bollard Light
Bollard Light
LED BOLLARD LIGHT
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Light Type | LED Bollard Light |
| Power Rating | 10 W |
| Body Material | MS |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Base Type | LED CHIP |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Lighting Type | LED |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Certification | ISI |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
LED BOLLARD LIGHT
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Power Rating | 12 W |
| Power | 10W , 15W |
| Body Material | MS Body |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Base Type | LED CHIP |
| Lighting Type | LED |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Certification | ISI |
| IP Code | IP 65 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
- Delivery Time: 1 WEEK
LED BOLLARD LIGHT
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Power Rating | 12 W |
| Power | 10W , 15W |
| Body Material | Aluminium |
| Height | 2 feet |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Mounting Type | Surface |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Base Type | led |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| IP Code | IP 65 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
- Delivery Time: 1 WEEK
LED BOLLARD LIGHT
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Power Rating | 10 W |
| Power | 10W , 15W |
| Body Material | MS Body |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Base Type | LED CHIP |
| Lighting Type | LED |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
- Delivery Time: 1 WEEK
LED BOLLARD LIGHT
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Power Rating | 12 W |
| Body Material | MS Body |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Base Type | LED CHIP |
| Lighting Type | LED |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
- Delivery Time: 1 WEEK
LED BOLLARD LIGHT
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Body Material | Mild Steel (MS) |
| Power | 10W , 15W |
| Height | 600 mm (2 ft) |
| Wattage | 12W |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Base Type | LED CHIP |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Lighting Type | LED |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Certification | ISI |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
- Delivery Time: 1 WEEK
LED BOLLARD LIGHT
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Power Rating | 12 W |
| Body Material | MS Body |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Base Type | LED CHIP |
| Lighting Type | LED |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
- Delivery Time: 1 WEEK
LED BOLLARD LIGHT
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Power Rating | 12 W |
| Power | 10W , 15W |
| Body Material | MS Body |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Base Type | LED CHIP |
| Lighting Type | LED |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
LED BOLLARD LIGHT
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Power Rating | 10 W |
| Power | 10W , 15W |
| Bollard Height | 600 mm |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Base Type | LED CHIP |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
LED BOLLARD LIGHT
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Power Rating | 10 W |
| Power | 10W , 15W |
| Body Material | MS Body |
| Bollard Height | 1 FEET , 2FEET , 3 FEET |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Base Type | LED CHIP |
| Lumens per Watt | 100 LUMENS |
| Lighting Type | LED |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
- Delivery Time: 1 WEEK
LED BOLLARD LIGHT
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Fixture Type | Bollard Light |
| Power Rating | 10 W |
| Color Temperature | 3000 K |
| Height | 2 feet |
| Material | Aluminum |
| Mounting Type | Surface |
| Light Color | Warm White |
| IP Rating | IP 65 |
| Power | 85VAC TO 265VAC |
| Wattage | 7-15WATT |
| Base Type | B22 |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Plastic |
| Lighting Color | Cold White |
LED BOLLARD LIGHT
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Power Rating | 12 W |
| Power | 15W |
| Bollard Height | 600 mm |
| Body Material | MS Body |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Base Type | LED CHIP |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
Additional Information:
- Production Capacity: 100