- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Led Garden Light
Led Garden Light
Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer led spike light, led gate light and led post top light.
LED SPIKE LIGHT
Product Price: Rs 2,900 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Power | 10W , 15W |
| Wattage | 9W |
| Room Type | Garden |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
Additional Information:
- Delivery Time: 1 WEEK
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED GATE LIGHT
Product Price: Rs 2,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Body Material | Aluminum |
| Material | Glass |
| Light Source | LED (Integrated) |
| Power | 24 W |
| Shape | Round |
| Lighting Type | LED |
| Base Color | WARM WHITE |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED POST TOP LIGHT
Product Price: Rs 2,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Lamp Type | LED |
| Wattage | 36 W |
| Mounting Type | Post Top |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP65 |
| Color Temperature | 3000k,4000k,6000k |
| Input Voltage | 85VAC TO 265VAC |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 1 days
Yes! I am InterestedRequest A Callback