- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Decorative Pole
Decorative Pole
Our range of products include led garden pole light.
LED GARDEN POLE LIGHT
Product Price: Rs 8,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Light Type | LED |
| Power | 10W , 15W |
| Pole Height | 3 m |
| Power Rating | 30 W |
| IP Rating | IP 65 |
| Base Type | LED CHIP |
| Mounting Type | OUT DOOR |
| Lighting Type | LED |
| Wattage (W) | 10W , 15W |
| Certification | ISI |
| IP Code | IP 65 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 PIECE
- Delivery Time: 1 WEEK
Yes! I am InterestedRequest A Callback